Чим пахне меблевий бізнес? Система вентиляції як вирішення проблеми.


Почати варто з того, що моє попереднє місце роботи – один із меблевих заводів-гігантів (називати який я не буду, щоб не створювати зайвої реклами чи антиреклами). Завод був обладнаний згідно всіх вимог державних стандартів, але влітку працювати було дуже важко через високі температури, а зимою – через низькі.

Тепер я – власник свого невеликого підприємства – меблі ми робимо на замовлення. Відповідно, з усіма проблемами, які виникають в процесі виробництва, ми маємо справлятися самостійно. Одною із найважливіших проблем, як виявилось, стало встановлення системи вентиляції повітря.

Головна проблема – запах.

Замовлення на дорогі меблі з натуральної деревини знайти доволі важко. По моєму досвіду, 75% всіх меблів тепер виготовляється з ДСП.

Матеріал цей – доволі практичний, недорогий, але крім переваг має і недоліки. Іноді від ДСП йде нереально жахливий сморід (причина смороду – в клейкій речовині (смолі), яка є основою плит) від зрізів плит. Самі меблі зазвичай не мають запаху. Оскільки такі зрізи заламіновані, але коли у вас закуплений на місяці вперед запас ДСП в одному маленькому приміщенні, запах стоїть ще той. Додатковий аромат створюють випари від лаків і фарб.

Перший час я працював із відкритими дверима, а до єдиного вікна приробив старий вентилятор, щоб працював на витяжку. Звичайно ж, це не допомогло – навіть протягу не було.

Друга проблема – літо.

Вже в травні працювати стало дуже важко – температура піднімалась до 40 градусів. Вкупі із стійким виробничим запахом, умови праці були гірше поганих. Встановлювати побутові вентилятори в столярній майстерні не можна – тирса від легенького вітерця піднімається в повітря та осідає на щойно полакованих поверхнях. Систему кондиціювання також підібрати доволі складно. Як виявилось, побутовий кондиціонер підібрати  для моєї ситуації нереально: по-перше жоден фільтр не витримає таку кількість пилу, по-друге потужності кондиціонера не вистачає, щоб охолодити склад – завелика площа та високі стелі.

Вирішення проблеми – промислова система вентиляції

Одна справа, якщо ви працюєте на великому заводі, де вся будівля проектувалася спеціалістами. Але, виявилось, що не обов’язково будувати майстерню під свої потреби. Встановити систему вентиляції промислового призначення можна в будь-яке приміщення.

Окремо мушу сказати, що початково я думав виключно про витяжку, щоб позбутися шкідливих випарів. Ціна ж на систему вентиляції та кондиціювання виявилась лише на 30% більшою, енергозатратність – майже однаковою. Проте, якби я встановлював окремо витяжку і окремо вентиляцію, це було би вдвічі дорожче.

Неочікуваний бонус – система очистки повітря. Виявилось, що компанія, яка займалась встановленням цих систем, пропонує і встановлення обладнання з очистки повітря, що для меблевого бізнесу є вкрай актуальним – тирса яка осідає на лакованих поверхнях сильно псує їх зовнішній вигляд.

Всі разом роботи зайняли тиждень. Майстер спроектував систему під мій склад безкоштовно вже через 5 днів після першого контакту. Встановлення зайняло ще 2 дні.

Варто відмітити, що систему вентиляції встановлювали, не заважаючи мені працювати – половину приміщення я звільнив заздалегідь, а в іншій працював протягом всіх робіт, що допомогло мені, додатково, контролювати процес.

Вигідність системи

Загалом можу сказати, що встановлення системи вентиляції дало мені кілька великих переваг:

  • Очистка повітря від дрібної тирси, яка неминуче з’являється в процесі роботи;
  • Витяжка шкідливих випарів лаку, фарби, запаху смол ДСП;
  • Значне пониження температури в приміщенні.

Вже цей факт дозволив мені працювати набагато ефективніше і скоро найняти нових працівників (які в попередніх умовах за ту ж оплату точно не стали би працювати).

на страницу со статьями Разное 3       

на главную       


©ИАЦ ЗКУ 2013